Політика

Мобілізація неминуча для російського народу

Фото ілюстративне

Коли саме відбудеться мобілізація? Це питання має задати собі кожен росіянин

За словами Путіна, на параді 9 травня не було оголошення війни і мобілізації, що прогнозувалося низкою аналітиків, в тому числі російських. А оскільки це питання «підігрівалося» багатьма ЗМІ та всілякими каналами, російські мами та їхні діти вже були готові почути невтішний вердикт.

Але поки це питання відкладається, розслаблятися не варто.

Реальність така, що війна триває, і Росія зазнає величезних втрат, які більше не можна приховати. І прихована мобілізація, яка зараз відбувається майже по всій Росії, не може поповнити кремлівську армію для утримання займаних позицій, не кажучи вже про наступ.

Можливість мобілізації на всій території Російської Федерації або в окремих суб'єктах федерації залишається реальною і навіть неминучою.

Мобілізація передбачена чинним законодавством Російської Федерації. При необхідності про це можна оголосити в будь-який час. Знання положень закону буде дуже корисним для росіян, які зацікавлені в тому, чи буде мобілізація 2022 року і які підлягають мобілізації в першу чергу.

Мобілізація регулюється Федеральним законом - 31 від 26.02.1997 р. Відповідно до нього, мобілізація - це комплекс заходів з переведення роботи держави на військовий шлях, а не тільки військовий призов. Вона може бути загальною і частковою. В разі оголошення загальної мобілізації, вона стосується території всієї Російської Федерації, в разі часткової, тільки конкретних територій.

Мобілізацію оголошує тільки президент. Він зобов'язаний негайно інформувати сенаторів і депутатів про це рішення, але він абсолютно незалежний у його прийнятті.

Більшість людей не хочуть мобілізуватися і Кремль продовжує стверджувати, що вони цього не зроблять. Так само, як вони брехали, що не вторгнуться в Україну, що війна була звільненням і що вони швидко виграють.

Але росіяни повинні розуміти, що буде мобілізація і їхні люди підуть помирати. Давайте подивимося, хто підлягає мобілізації у воєнний час в 2022 році в Росії, і хто може уникнути цього:

  • відповідно до статті 17 Федерального закону-31 призов підлягають резервісти, які не мають права на відстрочку, в тому числі жінки, які підлягають мобілізації у воєнний час, якщо мають військово-облікову спеціальність;
  • чоловіки віком до 27 років, які ще не служили в армії, оскільки не зараховані до резерву, не призиваються;
  • хто буде мобілізований в першу чергу, в законі не прописано. Відповідно до закону і підзаконних актів призовні комісії військових комісаріатів формують мобілізаційні посвідчення і повістки і відправляють їх за місцем проживання або роботи. Довідка та повістка є достатньою підставою для прибуття в пункти збору;
  • не викликаються до Верховного Суду для мобілізації засуджених за тяжкі злочини, які мають дійсну судимість;
  • відстрочку можуть отримати ті, хто заброньований для державних органів, визнаний тимчасово придатним для здоров'я, маючи хворих одиноких родичів, депутатів і сенаторів, багатодітних батьків. Про перенесення може бути оголошено указом президента РФ.

Таким чином, в першу чергу мобілізуються резервісти, які нещодавно пройшли підготовку або військову службу за призовом. Ті, хто отримав довідку про тимчасову непридатність за станом здоров'я, можуть розраховувати на 6-місячну затримку за законом, а потім можуть бути викликані для виконання супутніх завдань.

А з огляду на факт кадрового дефіциту в армії Путіна, можливі варіанти. Незважаючи на приховану мобілізацію на території Росії і примусову мобілізацію чоловіків на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, російське командування не в змозі забезпечити повне комплектування бойових частин. Тому кидають призовників, які гинуть першими під час бойових дій. Їх погана підготовка, застаріла зброя і обладнання призводять до неминучої загибелі або травми. Ще однією причиною високої смертності призовників армії країни-окупанта є залучення до акцій першого ешелону військ, в яких більш досвідчені контрактники відмовляються від участі.

І поки боротьба всередині Росії за життя молодих росіян не стане масовою, вони продовжать безславно вмирати, виконуючи накази кремлівського диктатора.

Мобілізація неминуча... Приготуйтеся померти за свого бункера діда-Путіна.

Редакція InfoRivne

Стежте за нами та повідомляйте про новини міста, області та України. Підписуйтесь на наші соціальні мережі і будьте в курсі актуальних та важливих новин.

Соцмережі: