Політика

Гучне святкування рашистами дня перемоги

Фото ілюстративне

Сучасні рашисти з фанфарами відзначають черговий парад перемоги над нацизмом, в тому числі на тимчасово окупованих територіях, напередодні загальної мобілізації.

Війна – це мир, свобода – це рабство, невігластво – це влада.

Джордж Оруелл

Як би дико це не звучало, але сучасна путінська Росія зуміла поєднати в собі несумісні речі. Протягом останніх 20 років Путін будує в своїй країні гібрид фашизму і нацизму, в той час як одним з найбільших культів в РФ є культ перемоги над нацизмом. Перемога, яку російська пропаганда приписує виключно «російському народу», применшує роль інших народів колишнього СРСР і взагалі відкидає участь інших країн, які воювали в антигітлерівській коаліції. Непристойно згадувати про величезну допомогу США в ленд-лізі в цілому в сьогоднішній Росії.

Єдина публічна заява, яка зраджує спадкоємців Третього рейху в Кремлі, дика і незрозуміла цивілізованій людині вигуки «Ми можемо повторити». Повторити що? Десятки мільйонів жертв? Бабин Яр? Знищення цілих міст? Концентраційні табори? Грабежі? Більшість цих питань зникли після 24 лютого 2022 року.

Якщо уважніше придивитися до путінської Росії, то стає цілком очевидно, що всі ці роки Кремль послідовно, старанно і свідомо будує фашистську державу. Тоталітаризм, відмова від нового, придушення прав і свобод, шовінізм, ксенофобія і расизм, мілітаризм. Згідно з визначенням Умберто Еко, в сьогоднішній Росії є всі ознаки, за винятком опори на буржуазію. Просто тому, що в Російській Федерації немає середнього класу. Суспільство ділиться на практично бідних і лояльних до режиму олігархів.

Однак є і наявність рашизму. Досить прочитати програмну статтю державного видання «РИА Новости», яка називається «Що росія повинна робити з Україною» і наступну статтю Дмитра Медведєва, щоб будь-які сумніви зникли. Він вводить поняття «українство», яке Росія повинна знищити, стерти з лиця землі, представники якої повинні, на думку авторів, бути розстріляними, вивезеними до Сибіру, ув'язненими в концтаборах і продовжувати ці репресії протягом декількох поколінь, поки не залишиться нікого, хто пам'ятає, що тактовно українська, українська мова і українська культура. Хіба це не "остаточне вирішення українського питання"? Хіба це не відроджений нацизм-рашизм? І зараз ніхто в Кремлі цього не приховує і про це говорять відверто. Деякий час, перш ніж розв'язати повномасштабну війну, Москва намагалася замаскувати свої цілі за різними нісенітницями, такими як загроза з боку НАТО, необхідність захисту своїх кордонів і відмови прийняти Україну в блок, утиск російськомовних (яких, до речі, зараз стирають з лиця землі російські війська разом зі своїми містами на сході України) і т.д. Тепер Кремль скинув всі свої маски і відкрито говорить про свою мету: демонтаж України, знищення "українства" і насильницьке "перевиховання тих, хто вважає себе українцями".

Роками спостерігає за діями Путіна і його оточення, їхніми промовами, наполегливістю, з якою він копіює лідерів Третього рейху. Хвала на зустрічі з рабинами розумових здібностей Геббельса; заява В. Володіна про те, що «є Путін, є Росія, немає Путіна, немає Росії», немає Росії», що є точною копією слів Р. Гесса про Гітлера; зізнання Путіна про те, що він «одружений на Росії» є калькою від слів Гітлера «Я ch bin verheiratet meine Frau ist Deutschland». Нарешті, промова Путіна після окупації Криму практично скопійована з промови Гітлера на позачерговій сесії Рейхстагу в опері Кролла 1 вересня 1939 року.

Таким чином, нинішній режим в Росії є симбіозом скаженого фашизму і нацизму, з домішкою мізантропії, лівого войовничого комунізму і православного фундаменталізму, для якого філософи вже отримали нову назву – Рашизм (https://en.wikipedia.org/wiki/Rashism).

Однак така імперія, бажана верхівкою влади (і не тільки) в Росії, не здатна нічого запропонувати потенційним колоніям. Ні нових технологій, ні вищої культури, ні науки. Тому Кремль намагається згуртувати власне населення навколо старих міфів про велич. І одним з головних культів є «перемога» – культ перемоги «русского народу» у Другій світовій війні. Щорічні паради перемоги проводяться з великими фанфарами. Показне шанування ветеранів. І коли ветерани закінчилися з природних причин, було придумано шоу під назвою «Безсмертний полк», де псевдоспадкоємці носять на палицях портрети псевдо-родичів - учасників тієї великої битви. Головне, щоб паради не припинялися. Паради, Олімпіада, потім обов'язково війна... Ми пройшли через це 80 років тому.

Якби вони могли, вони святкували б перемогу над Наполеоном в 1812 році, але за іронією долі в історії остання перемога була над нацизмом. Ну, що ти робиш. Сучасні нацисти повинні святкувати перемогу над своїми попередниками, продовжуючи свою роботу між парадами.

Однак вони також не дуже хороші в цьому. Наступ на Україну провалився. Щоб врятувати режим, Кремлю доведеться прийняти рішення. Швидше за все, це оголошення мобілізації в Росії, щоб відправити все більше нових життів на м'ясорубку війни, про яку Путін не шкодує.

Редакція InfoRivne

Стежте за нами та повідомляйте про новини міста, області та України. Підписуйтесь на наші соціальні мережі і будьте в курсі актуальних та важливих новин.

Соцмережі: