Україна

Корупційну схему викрито завдяки СБУ

Фото ілюстративне

У Держпродспоживслужбі підозру отримали майже всі топ-керівники.

Фахівцями кібербезпеки СБУ було викрито масштабну корупційну схему у Держспоживслужбі, де керівництво структури намагалося створити підконтрольне підприємство, яке протягом 2022 року мало незаконно «освоїти» понад 650 млн грн з державного бюджету. 

Злочинні наміри вдалося запобігти завдяки роботі Служби безпеки України. Всі причетні фігуранти уже отримали повідомлення про підозри. Серед них - двоє чиновників категорії «А», що належить до вищого корпусу державної служби в Україні: 
- в.о. голови Держпродспоживслужби;
- заступник голови Держпродспоживслужби;
- директор фінансового департаменту Держпродспоживслужби;
- керівник сектору державних закупівель Держпродспоживслужби;
- в.о. директора одного з державних підприємств;
- керівник приватної компанії.

Служба безпеки встановила, що вищезазначені посадовці хотіли створити підконтрольне їм підприємство,  яке брало б участь у тендерних процедурах, а також через цю структуру чиновники планувати освоїти бюджетні кошти, які уряд виділив на інформатизацію Держпродспоживслужби у 2022 році. За попередніми даними, мова йде про 680 млн грн. 

За розрахунками високопосадовців для старту роботи такого підприємства необхідно 2,5 млн грн. З метою отримання вказаних коштів Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок, на що було виділено 2,6 млн грн із державного бюджету. 

Далі, за схемою тендер виграла афілійована з держустановою фірма. І це при тому, що у порівнянні з іншими учасниками тендерної процедури, дана фірма запропоновала найвищу ціну.

Кіберфахівці СБУ задокументували, що переможець "надав" Держпродспоживслужбі "готовий реєстр" уже через добу після укладання договору. За це з державного бюджету фірма отримала 2 313 000 грн. 

Втім, ініційована СБУ перевірка показала, що зараз у Держпродспоживслужби відсутня база даних електронного реєстру, а укладання вказаного договору спричинило нанесення збитків державі у розмірі 2 313 000 грн.

Наразі двом високопосадовцям Держпродспоживслужби категорії «А» та чотирьом іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями ККУ:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення злочину.

Заходи з викриття зловмисників здійснювали співробітники Департаменту кібербезпеки СБУ спільно з ДБР та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

 

Редакція InfoRivne

Стежте за нами та повідомляйте про новини міста, області та України. Підписуйтесь на наші соціальні мережі і будьте в курсі актуальних та важливих новин.

Соцмережі: